1. Letni program kulture Občine Nazarje
Občinski svet Občine Nazarje je v letu 2016 sprejel Pravilnik o sofinanciranju programov na področju kulturne dejavnosti v Občini Nazarje. Letni obseg razpoložljivih sredstev za sofinanciranje programov in projektov se določi v vsakoletnem proračunu Občine Nazarje in v letnem programu za kulturo.
Letni program kulture v Občini Nazarje za leto 2019 opredeljuje redno dejavnost ter programe in projekte, ki se sofinancirajo s sredstvi občinskega proračuna, ter višino in namen sredstev, predvidenih v občinskem proračunu. V letu 2019 bo Občina Nazarje skladno s sprejetim proračunom namenila za sofinanciranje ljubiteljske kulture skupaj 9.000,00 € za kar bo po sprejemu Letnega programa kulture v Občini Nazarje za leto 2019, objavljen javni razpis. Delitev sredstev, predvidenih za sofinanciranje posameznih vsebin oziroma programov med kandidate, prijavljene na razpis, se bo opravila v skladu s Pravilnikom o sofinanciranju programov na področju kulturne dejavnosti v Občini Nazarje.
2. Strategija razvoja Občine Nazarje 2012–2017 s smernicami razvoja do 2030
Dolgoročna strategija razvoja občine Nazarje je eden od temeljnih programskih dokumentov občine Nazarje, ki opredeljuje razvojne prednosti območja, določa razvojne usmeritve območja in vsebuje finančno ovrednotene projekte spodbujanja razvoja območja. Je osnova za izdelavo in sprejem načrta občinskih razvojnih programov in vsakoletnega proračunskega financiranja, pa tudi za dolgoročni razvoj in blaginjo prebivalcev, za razvoj podjetij ter drugih gospodarskih in negospodarskih subjektov v občini. Strategija razvoja občine kaže občinsko razvojno vizijo in vsebuje načrt za njeno uresničitev.
Strategija občine Nazarje temelji na usmeritvah države, zapisanih v strategijah in programih za posamezna področja in je skladna s Strategijo razvoja Slovenije in Strategijo prostorskega razvoja Slovenije ter z Regionalnem razvojnim programom Savinjske regije in z Območnim razvojnim programom SAŠA regije.
Dokument je pripravljen na osnovi sodelovanja predstavnikov Občine Nazarje in sodelovanja članov projektne skupine, ki je sooblikovala skupne razvojne projekte.
Delo je potekalo v več fazah, v začetku so bile izdelane osnove dela, v nadaljevanju je delo potekalo v obliki izvedb delavnic, sestankov in seveda kabinetnega dela, na osnovi česar so bile pripravljene analize, prednostne usmeritve ter nabor skupnih razvojnih projektov.
Dolgoročna strategija razvoja je dinamičen dokument, ki ga bo mogoče v prihodnjih letih dopolnjevati in usklajevati, vendar v okviru opredeljenih strateških usmeritev in programov oz. projektov.
3. Lokalni energetski koncept občine Nazarje
Energetski koncept je celovit dokument, ki analizira energetsko rabo in oskrbo na področju občine in predlaga rešitve za izboljšanje trenutnega stanja in trajnostnega energetskega razvoja občine. Pri določevanju energetskih smernic v prihodnosti upošteva energetski koncept kratkoročne in dolgoročne razvojne načrte občine, ne samo na področju rabe in oskrbe z energijo, ampak tudi na vseh ostalih razvojnih področjih občine. Namen energetskega koncepta je tudi povečanje osveščenosti in informiranosti prebivalcev, predvsem na področju učinkovite rabe energije (URE) in izkoriščanja obnovljivih virov energije (OVE).
4. Predstavitev občine Nazarje in razvoja redarstva v Sloveniji
Predstavitev občine Nazarje in razvoja redarstva v Sloveniji, kot osnovno izhodišče za pripravo občinskega programa varnosti.
5. Načrt javne razsvetljave
Občina Nazarje je leta 2006 vzpostavila sistem katastra javne razsvetljave. Občina je skozi leta periodično posodabljala kataster. Zadnje posodobitev katastra se je izvedla konec leta 2018. Poleg katastra za potrebe zbirnega katastra GJI, so se hkrati popisale tudi ostale tehnične lastnosti svetilk in prižigališč javne razsvetljave. Tako je bilo v letu 2018 v občini nameščenih 241 svetilk in 22 prižigališč javne razsvetljave. Na podlagi tega popisa je bilo ugotovljeno, da v občini poraba električne energije za javno razsvetljavo nižja od zakonsko dovoljenih 44,5 kWh/prebivalca.
Občina Nazarje ima izdelan kataster javne razsvetljave, tako za potrebe zbirnega katastra GJI, kot interni kataster za učinkovito vodenje in upravljanje javne razsvetljave. Pri zadnji posodobitvi katastra javne razsvetljave se je izvedel popis in posodobitev tehničnih lastnosti nameščenih svetilk in ostalih elementov javne razsvetljave.
Zbirne podatke o vrsti in tipu objekta (po CC-SI klasifikaciji) ter lokaciji objektov v prostoru in njihovem upravljavcu vodi Geodetska uprava RS. Podatki se vodijo v zbirnem katastru javne infrastrukture na podlagi podatkov, ki so evidentirani v posameznih katastrih gospodarske javne infrastrukture.